Bioteka

florascent

Praėjusių laikų aromatų beieškant: natūralieji “Florascent” kvepalai

471100 347041385378731_1285922427_o

Ar norėtumėte nusikelti į mažą, XVII amžiaus parfumerio krautuvėlę, kurioje prie sienų rikiuojasi tūkstančiai butelaičių su įvairias aliejais ir ekstraktais?  O profesionalus parfumeris parenka aromatą, labiausiai tinkantį tik jums... Paruoškite uoslę ir keliaujame po ypatingą "Florascent" kvapų pasaulį, kartu su juos išbandžiusia kvapų fantazijos specialiste Minerva.

Prieš porą metų į Lietuvą atsirito ekologijos ir natūralumo idėjų banga: perkame ekologiškus maisto produktus, tikėdami jų ypatingu poveikiu arba bent jau "nekenkimu" sveikatai, prisimename močiučių receptus apie acto ir sodos panaudojimą buityje, statome aplinkai draugiškus namus, o vaistus nuo civilizacijos rykščių, tokių kaip nuovargio sukeltas galvos skausmas, vis dažniau iškeičiame į gydomąsias žolių arbatas ar išmaniai suderintas eterinių aliejų kompozicijas. Sakoma, kad eko-, nano- ir bio- priešdėliai prie bet kokio reikšminio žodžio, žyminčio produktą, šiais laikais sukelia papildomos vertės įspūdį, todėl aš į agresyviai propaguojamas ekologijos bei natūralumo idėjas žiūriu įtariai, kol sudominusių produktų neišbandau pati. Ekologiškų ar natūralių kvepalų tema aš taip pat buvau prigimtinė skeptikė, kol nesuradau laiko apsilankyti ekologiškų prekių parduotuvėje "Bioteka" ir pasidomėti, kokią parfumeriją siūlo šis Latvijoje itin populiarus parduotuvių tinklas.

O "Bioteka" parduotuvėje, pasirodo, prekiauja natūraliais "Florascent" kvepalais, sukurtais Roland Tentunian. Kvepalai, primenantys praėjusius laikus – tiesą sakant, buvau gerokai nustebinta tokio pozityvaus senamadiškumo: nebrangių kvepalų įspūdį sukeliantys itin paprasti buteliukai ir brangus kokybės prasme šių paprastųjų buteliukų turinys. Ir dar tie cherubinai etiketėse tarsi iš XVII amžiaus paveikslų ištraukti – rodos, visai nemodernu. Parfumerija pasižymi unikalia kvapo savybe nukelti uoslę ir fantaziją į praėjusius amžius – kai aromato tipas, sudėtinės dalys ir pati kvepalų koncepcija yra atkeliavusi iš seniai praėjusių laikų. "Florascent" yra būtent šis atvejis: šių kvepalų kūrėjas siekia šiais kvepalais sugrąžinti XVII amžiaus parfumerijos tradicijas – tradiciniai augalų ekstraktai ir jų išgavimo būdai, natūralios sudėtinės dalys – visa tai, kas XVII amžiuje buvo parfumerijos kasdienybė, o šiandien įvardinama kaip egzotiška natūrali, ekologiška ar net nišinė parfumerija. Beprotiškai įdomu! – tarsi XXI amžiaus išmanusis žmogus prisiliečia prie baroko amžiaus bažnyčiose, muzikoje ir pastarųjų metų puošnioje madoje sugrįžtančių laikų.

Florascent Aqua_Floralis

"Florascent" kvepalai, kuriuos pavyko rasti Lietuvoje, yra dviejų talpų – 15 ml kišeniniai-kelioniniai kelionėms dedikuotos serijos kvepalai bei 60 ml kvepalai iš "Aqua Floralis", "Aqua Orientalis", "Aqua Colonia" bei "Aqua Composita" serijų.

Florascent

"Aqua Floralis" serija – dominuojančio augalo aromato atskleidimas: negaliu sakyti, kad monoaromatai, tačiau netoli to. Testavau "Pivoine" – gražus bijūnas, kvepiantis visu bijūno augalu – ir žaliąja dalimi, ir žiedu , "Jasmine" – jazminaitis, toks, kokį įsivaizduotum nupieštą baroko paveiksluose – saikingai ryškus, nostalgiškas, intoksikuojantis, su atpažįstamu tuberozos indėliu, bei "Ylang" – kvapioji kananga, kvepianti baltų gėlių puokšte. Tai, kas man ypač patinka šioje serijoje – dežavu jausmas: iliuzija, kad uostai patį augalą, nekyla, tačiau barokinės suknelės, dvelkiančios gėliniais kvepalais, padalkos mintyse tikrai sušnara.

"Aqua Orientalis" serijos testavau "Medina" ir "Ksar". "Medina" – drėgnos aromatinės žolės, ryškūs prieskoniai ir sausa mediena. Itin įdomus išraiškingų natų suderinimo rezultatas – pačia geriausia prasme aromato tipažu arba aromato gyliu primena puikiuosius Vero Profumo ar Andy Tauer kvepalus. "Ksar" – mimoza, mediena ir ambra, o tiksliu – mimoza, juodoji arbata, kardamonas pradinėse natose, marokietiška rožė ir palisandras vidurinėse, bazinėse natose – ambra ir prieskoniai. Netikėtas natų derinys, uoslei malonus rezultatas. Apskritai, abu "Aqua Orientalis" serijos aromatai, kuriuos testavau, yra kitokie, nei įsivaizduoja agarmedžio kartos atstovai, todėl primygtinai rekomenduoju juos išbandyti, kad suvokti, kokius Rytus ir jų aromatus įsivaizdavo iš praeities sugrąžinamu baroko laikotarpiu.

Kelioniniai-kišeniniai kvepalai iš kelionių kolekcijos, kuriuos testavau, buvo "Voyage a Capri", "Voyage a Cannes" bei "Voyage a Kyoto". Smagi serija! – kiekvienuose kvepaluose yra natos iš kelionės regionui būdingų augalų. "Kelionė į Kaprį" – apelsinas, mandarinas ir bazilikas pradinėse natose, jazminaitis ir rožė – vidurinėse, dumbliai (algae) ir blyškieji kiečiai, geriau žinomi kaip davana, bazinėse. Senokai nebuvau sutikusi tokio gero jaukiai "vandeninio" aromato! Saulė, vanduo, atostogos, vasara – visa tai mažame buteliuke. "Kelionė į Kanus" – bergamotė ir kalendra pradinėse natose, laukinės našlaitės, jazminaičiai ir rožė vidurinėse, vanilė, mediena, vetiverija ir florencinis vilkdalgis. Raudonojo kilimo verta elegancija! – vėl mintyse šnara suknelės, Catherine Deneuve ir šilti Žydrosios pakrantės vėjai. Klasikiniai, gražūs kvepalai, kokių šiandien jau nebekuria – ką čia bepridursi. "Kelionė į Kiotą" – bergamotė, apelsinmedžio žiedai, japoniškas citrinmedis (yuzu) bei rožiniai pipirai (Peru pipiras arba Schinus molle) pradinėse natose, osmantų žiedai ir jazminaitis vidurinėse, arbata ir mediena bazinėse. Aromatas, kuris suglumina užuodžiama tyla: rodos, per rūką iš tolo dvelkiančios švelnios gėlės ir žaluma. Po daugybinių vyšnių žiedų kvepalų, reklamose susiejamų su Japonija, Florascent atskleidžia visai kitokią Tekančios saulės šalį – ir šioji man patinka kur kas labiau.

florascent floralis_jasmine

("Aqua Colonia" ir "Aqua Composita" bei jų aromatus, parsineštus ant bandymų lapelio sandariai užsegamame maišelyje (parfumeriniu žargonu: gausiai apipurkštas blotter'is, uždarytas į sealable bag), palieku kitam tekstui).

Ar atkreipėte dėmesį į tai, kokios retos natos bei natų deriniai naudojami Florascent aromatuose? – žinant tai, kad naudojamos natūralios sudėtinės dalys ir atkakliai sekama XVII amžiaus parfumerijos idėja, šie aromatai tampa dar įdomesni. Visą testavimo laiką mintyse sukosi itin mėgstamas J.Pachelbel "Canon in D major" – taip prarastasis laikas kvapais, garsais, nuojautomis ir įkvėpimais beldžiasi į išmaniojo žmogaus būties akimirkas. Išbandykite Florascent kvepalus patys – "Bioteka" parduotuvės yra visuose didžiuosiuose Lietuvos miestuose, o vizitas į "Biotekas" išbandyti šiuos kvepalus vertas įkvepiančios ekskursijos vardo.

Straipsnis iš: http://minervos.wordpress.com/2013/06/03/praejusiu-laiku-aromatu-beieskant-naturalieji-florascent-kvepalai/

You are here