Bioteka

Fitne ortomolekuliniai maisto papildai – vitaminai kaip iš gausybės rago

fitne covers

„Jei norite išlikti atsparūs peršalimo ligoms, profilaktiškai vartokite vitaminą C", - ši frazė daugeliui nuo vaikystės yra įstrigusi kaip neabejotina Tiesa, kurios privalu laikytis žiemos metu. Bet ar žinote, kas buvo pirmasis tai pasakęs?

Viskas prasidėjo dar paėjusio amžiaus pradžioje, kuomet būsimas Nobelio premijos laureatas, amerikietis Linus Pauling, nuolat sirgdamas ir dėl to būdamas nuolatiniu rūpesčių savo tėvams, ėmė eksperimentuoti su savo organizmu, kimšdamas pavienius vitaminus arkliškomis dozėmis. Jeigu mums atrodo, kad per dieną gali pakakti poros tablečių, kad išliktukme sveiki ir gyvybingi, tai Linus susiversdavo visą buteliuką, siekdamas įrodyti, jog kartais didelės dozės gali iš tiesų padėti atgauti gerą savijautą. Būtent šis žmogus to meto visuomenėje sukėlė revoliuciją, pradėjęs visais gyvenimo atvejais rekomenduoti vitaminą C, kaip panacėją nuo daugelio ligų. Galiausiai jo eksperimentai, kurių metu, kaip teigė Linus, jo organizmas išties sustiprėjo ir ėmė nebevarginti chroniški peršalimo simptomai bei nuolatinis silpnumas, išsivystė į naują medicinos kryptį – ortomolekulinę mediciną.

Linus Pauling tikėjo, jog prastai besijaučiančiame, nusilpusiame organizme slypi biocheminis disbalansas, kurį galima sugrąžinti į pusiausvyrą pasitelkiant „teisingas molekules" („ortho" iš graikų kalbos išvertus reiškia „teisingas", „molecular" lotynų kalboje reiškia „dalelė"). Mitybos ekspertai rekomenduoja tokias maistinių medžiagų dozes, kurios natūraliai sąveikautų su visomis gyvybiškai svarbiomis maistinėmis medžiagomis. FITNE ORTHOMOLECULAR asortimente yra tokių maisto papildų, kuriuose maistinės medžiagos parinktos atsižvelgiant į šiuolaikinį mitybos mokslą. Kiekviename FITNE maisto papildų komplekse yra tokios dozės svarbių mikromedžiagų, kurios dera su žmogaus organizmo poreikiais ir natūraliais medžiagų apykaitos procesais. Šie papildai pakeičia 3-4 atskirus preparatus, kurių dažnai prireikia norint sureguliuoti visą medžiagų apykaitą. Vitaminai, mineralai ir mikroelementai – kai jie išgauti tiesiogiai iš augalų – yra ypač gerai pasisavinami organizmo, taigi maistinių medžiagų trūkumo nebesijaučia. Daugelis gyvybiškai svarbių ir naudingiausių žmogaus organizmui maistinių medžiagų yra randamos augalų gemalų pumpuruose, natūralios kombinacijos koncentruota forma.

FITNE ORTHOMOLECULAR asortimento maisto papilduose naudojamos bolivinių balandų sėklos iš kontroliuojamų ekologinių ūkių ir daiginamos patentuoto proceso metu. Šio procesu metu galinguosiuose inkų grūduose, natūraliai savyje neturinčiuose gliuteno, vitamino B padaugėja net iki 500 kartų. Begliutenės bolivinės balandos yra viena iš seniausiai kultivuojamų kultūrų pasaulyje ir pasižymi neįtikėtina baltymų ir mineralų gausa, lyginant jas su javais ir soja.

FITNE Haut & Haare, 60 vegetariškų kapsulių (20,76 g)

Maisto papildas odai ir plaukams be laktozės ir gliuteno

haut-haareOrtomolekulinis maisto papildas su PANMOL®-B-KOMPLEKSU (biologiškai aktyviais vitaminais iš bolivinių balandų daigų), B grupės vitaminais, cinku ir selenu odos ir plaukų palaikymui. Reikiamas kiekis maistinių medžiagų palaiko sveiką odą. Antioksidantai, vitaminai ir mikroelementai, tokie kaip betakarotinas (provitaminas A), vitaminai C ir E, cinkas ir selenas palaiko ląstelių apsaugą ir odos bei plaukų sveikatą. Šiame maisto papilde esančios maistingosios medžiagos yra ypač svarbios odai ir plaukams.

B grupės vitaminai palaiko medžiagų apykaitą, suteikia energiją ir didina gyvybingumą. Vitaminas B1, B6, B12, niacinas (B3) ir pantoteno rūgštis (B5) stiprina dantis, kaulus, odą ir plaukus. Vitaminas B2, niacinas ir biotinas palaiko odos ir gleivinės funkcijas. Vitaminas C yra reikalingas palaikyti sveiką odą ir dantenas. Vitaminas E yra svarbus sveikiems dantims, kaulams, odai ir plaukams, o kaip antioksidantas jis padeda įsisavinti vitaminą C ir E. Cinkas yra svarbus sveikai odai. Selenas – plaukų augimui. Kartu cinkas ir selenas padeda stiprinti ląsteles. Bambukai turi daug silicio. Beta karotinas (provitaminas A) palaiko odos funkcijas ir kaip antioksidantas saugo ląsteles.

Sudėtis: PANMOL®-B-KOMPLEKSAS (biologiškai aktyvūs vitaminai iš bolivinių balandų daigų) (43,4%), kapsulė iš hidroksipropilmetilceliuliozės, natrio askorbatas* (14,7%), maltodekstrinas, citrusinių vaisių ekstraktas (6%), bambukų ekstraktas (3,3%), kalcio pantotenatas (3%), d-alfa tokoferilo acetatas (2,3%), cinko citratas (1,13%), augalinis aliejus, nat. beta karotinas (0,5%), niacinas (0,22%), tiamino hidrochloridas (0,07%), folio rūgštis (0,05%), piridoksino hidrochloridas (0,04%), riboflavinas (0,03%), natrio selenatas (0,02%), biotinas (0,01%), cianokobalaminas (0,0003%). Pagrindas yra iš ekologiškai augintų bolivinių balandų (sertifikato nr. AT-BIO-501).

4-iose kapsulėse (dienos normoje) yra:

Energinė ir maistinė vertė: 12,1 kJ/2,8 kcal, riebalų 0,08 g, angliavandenių 0,5 g, baltymų 0,06 g, duonos vienetų 0,04.

Biologiškai aktyvūs vitaminai (PANMOL®-B-KOMPLEKSAS)

Vitamino B1* 1,05 mg (96% RPN)

Vitamino B2* 0,8 mg (57% RPN)

Vitamino B3* 7,8 mg (49% RPN)

Vitamino B5* 39,1 mg (652% RPN)

Vitamino B6* 0,93 mg (66% RPN)

Vitamino B7* 180 µg (360%RPN)

Folio rūgšties 672 µg (336% RPN)

Vitamino B12* 4,86 µg (194% RPN)

Vitaminai

Vitamino C 180 mg (225% RPN)

Vitamino E 15 mg (125% RPN)

Mikroelementai

Cinko 5 mg (50% RPN)

Seleno 100 µg (182% RPN)

Kitos sudedamosios dalys

Citrusinių vaisių ekstrakto 83,5 mg

iš kurio bioflavonoidų 50 mg

Bambukų ekstrakto 45 mg

iš kurio silicio 33,8 mg

Beta karotino 1,25 mg

* - natūralios kilmės (iš daigintų bolivnių balandų). RPN – rekomenduojamos paros normos.

FITNE Immunsystem, 60 vegetariškų kapsulių (20,48 g)

Maisto papildas imunitetui be laktozės ir gliuteno

Ortomolekulinis maisto papildas su PANMOL®-B-KOMPLEKSU (biologiškai aktyviais vitaminais iš bolivinių balandų daigų), tikrinių blizgučių (reishi grybų) ekstraktu, vitaminu C ir cinku immun-systemimunitetui stiprinti

Reikiamas kiekis vitaminų, mineralų ir mikroelementų padeda palaikyti organizmo gynybines funkcijas. Imunitetui ypač svarbūs yra vitaminas B6, folio rūgštis, B12, A, C, D3 ir E. Mikroelementai cinkas, selenas ir varis yra svarbūs ląstelių apsaugai. Tikriniai blizgučiai (reishi grybai) gali palaikyti organizmo atsparumą. Šiame maisto papilde yra svarbių maistinių medžiagų, suteikia energijos ir didina gyvybingumą. Vitaminas B2 palaiko raudonųjų kraujo ląstelių formavimąsi. Vitaminai B6 ir C yra reikalingi imuninei sistemai stiprinti. Beta karotinas (provitaminas A) palaiko imunitetą ir, kaip ir vitaminas E, perneša antioksidantus, apsaugančius ląsteles. Vitaminas D3 yra svarbus imuninei sistemai palaikyti. Vitaminas K palaiko gerą kraujo apytaką. Mikroelementai selenas, cinkas ir varis palaiko organizmo apsauginę sistemą ir, kaip ir manganas, saugo ląsteles. Molibdenas yra fermentų komponentas, reikalingas medžiagų apykaitai.

Sudėtis: PANMOL®-B-KOMPLEKSAS (biologiškai aktyvūs vitaminai iš bolivinių balandų daigų) (44%), kapsulė iš hidroksipropilmetilceliuliozės, natrio askorbatas (14,9%), maltodekstrinas, niacinas (3,8%), reishi ekstraktas (2,9%), d-alfa tokoferilo acetatas (2,3%), kalcio pantotenatas (1,6%), mangano gliukonatas (1,3%), cinko citratas (1,15%), citrusinių vaisių ekstraktas (0,6%), augalinis aliejus, piridoksino hidrochloridas (0,5%), tiamino hidrochloridas (0,4%), nat. beta karotinas (0,4%), riboflavinas (0,3%), vario-II-gliukonatas (0,3%), nešančioji medžiaga gumiarabikas, sacharozė, folio rūgštis (0,04%), kukurūzų krakmolas, chromo-III-chlorido heksahidratas (0,01%), biotinas (0,01%), natrio molibdatas (0,01%), natrio selenatas (0,009%), fitomenadionas (0,004%), cholekalciferolis (0,0004%), cianokobalaminas (0,00023%). Pagrindas yra iš ekologiškai augintų bolivinių balandų (sertifikato nr. AT-BIO-501).

4-iose kapsulėse (dienos normoje) yra:

Energinė ir maistinė vertė: 12,5 kJ/3,0 kcal, angliavandenių 0,5 g, riebalų 0,06 g, baltymų 0,09 g, duonos vienetų 0,04.

Biologiškai aktyvūs vitaminai (PALMOL-B-KOMPLEKSAS)

Vitamino B1* 4,55 mg (414% RPN)

Vitamino B2* 4,6 mg (335% RPN)

Vitamino B3* 56,7 mg (354% RPN)

Vitamino B5* 21,1 mg (352% RPN)

Vitamino B6* 6,62 mg (473% RPN)

Vitamino B7* 167 µg (334% RPN)

Folio rūgšties* 593 µg (296% RPN)

Vitamino B12* 3,86 µg (154% RPN)

Vitaminai

Vitamino C 180 mg (225% RPN)

Vitamino E 15 mg (125% RPN)

Vitamino K 60 µg (80% RPN)

Vitamino D3 5 µg (100% RPN)

Mikroelementai

Cinko 5 mg (50% RPN)

Mangano 2 mg (100% RPN)

Vario 500 µg (50% RPN)

Molibdeno 60 µg (120% RPN)

Chromo 30 µg (75% RPN)

Seleno 50 µg (91% RPN)

Kitos sudedamosios dalys

Tikrinio blizgučio (reishi) ekstrakto 40 mg

iš kurio polisacharidų 4 mg

Citrusinių vaisių ekstrakto 8,4 mg

iš kurio bioflavonoidų 5 mg

Beta karotino 1 mg

* - natūralios kilmės (iš daigintų bolivnių balandų). RPN – rekomenduojamos paros normos.

Jeigu vis dėl to manote, kad vitamino C Jums visiškai pakanka, arba atvirkščiai, norisi kažko daugiau, mes visuomet laukiame Jūsų „Bioteka" parduotuvėse, kuriose visuomet rasite platų natūralių maisto papildų asortimentą.

You are here