Bioteka

SonnenmachtZimoli copy

Juodieji perlai - naudingosios Acai uogos

 acai www

Parduotuvėse „Bioteka" mes parduodame juoduosius perlus. Braziliška energija alsuojančiose Amazonės džiunglėse yra idealios sąlygos augti didžiulėms lieknoms palmėms, brandinančioms vertinguosius Amazonės perlus.

Skambiu pavadinimu ir antioksidantais garsėjantys aliejinių kopūstpalmių vaisiai − açaí uogos – yra kruopščiai skinami rankomis ir vos per 36 val. iš vynuogės didumo uogos išspaudžiama maistinga tyrė, vėliau atkeliaujanti į parduotuvių „Bioteka" lentynas. Čia rasite vokiškos kokybės reikalavimus atitinkančią Sonnenmacht produkciją – trintas turtingo skonio açaí uogas, užaugintas pagal visus ekologinės žemdirbystės reikalavimus ir įgytas remiantis sąžiningos prekybos principais.

Aliejinės kopūstpalmės yra kilusios iš Brazilijos, o šiuo metu daugiausiai auginamos Amazonės regione. Dėl savo prigimtinių savybių − açaí negali būti auginamos monokultūrinėse plantacijose – aliejinės kopūstpalmės uogos yra tvaraus verslo pavyzdys bei itin svarbus pajamų šaltinis Amazonės gyventojams. Šiame struktūriškai silpname regione būtent açaí uogų apdorojimas sukuria daugybę darbo vietų.

Açaí uogos šiuo metu yra tapusios vienu iš populiariausių mitybos papildų. Tai nestebina – šios uogos garsėja ne tik savo sudėtyje natūraliai esančiais stipriais antioksidantais, tačiau ir sveiką medžiagų apykaitą bei ląstelių atsinaujinimą skatinančiais elementais. Teigiama, jog šios uogos greitina organizmo valymosi procesus ir perteklinių skysčių šalinimąsi. Organizmas įgauna naujų jėgų ir energijos, o didesnis darbingumas gali išlikti visą dieną.

Egzotika Jūsų taurėje! Açaí uogos pasižymi unikaliu skoniu ir saldžiarūgščiu aromatu. Tai yra idealus priedas Jūsų žaliesiems kokteiliams. Açaí uogose esantys antoacianinai ne tik nudažo maistą sodria violetine spalva (dėl ko įvairūs sulčių kokteiliai su açaí uogomis atrodo taip skaniai), bet ir oksiduoja mūsų organizme besikaupiančias chemines medžiagas, o tai padeda atitolinti ankstyvojo senėjimo procesus. Açaí uogose yra kur kas daugiau antocianinų nei spanguolėse, juodosiose vynuogėse ar gervuogėse – antocianinai ir flavanoidai yra galingi antioksidantai, padedantys organizmui kovoti su aplinkos stresu. Savo mitybą papildę antioksidantų gausiu maistu galite palengvinti organizmo darbą neutralizuojant laisvuosius radikalus, skatinančius senėjimo procesus ir įvairias ligas.

Açaí uogose gausu omega-6 ir omega-9 nesočiųjų riebalų rūgščių, kurios mažina blogojo cholesterolio lygį kraujyje, tuo pat metu palaikydamos gerąjį cholesterolį. Riebalų rūgštys organizmui padeda pernešti ir įsisavinti tik riebaluose tirpius vitaminus – A, E, D ir K. Açaí uogos puoselėja ir išorinį grožį – nepakeičiamosios riebalų rūgštys saugo odą nuo išsausėjimo, palaikydamos reikiamą drėgmės kiekį odoje.

Pajuskite palengvėjimą − gausi skaidulinių medžiagų açaí uogų tyrė skatina žarnyno peristaltiką ir veikia jį kaip šluota, neleisdama pernelyg ilgam žarnyne užsilaikyti suvirškintam maistui.

Be to, kopūstpalmių uogose gausu mineralų ir mikroelementų, tokių kaip kalis, manganas, varis, geležis ir magnis. Kalis yra svarbus ląstelių ir kūno skysčiams, be to, jis padeda reguliuoti širdies ritmą ir kraujo spaudimą. Açaí uogos pasižymi ir B grupės bei vitamino K gausa. Dideli kiekiai niacino, vitamino B6 ir riboflavino padeda organizmui paspartinti riebalų, angliavandenių ir baltymų apykaitą. Dėl itin mažo natūralaus vaisių cukraus kiekio aliejinių kopūstpalmių uogos yra sveikuoliškas gardėsis Jūsų organizmui.

Kol mes džiaugiamės naujiena Lietuvos rinkoje, daugelis pasaulio šalių vis dar negali pasigirti tuo pačiu − açaí uogų importu. Jau nuo septintojo dešimtmečio yra vystoma sąžiningo verslo praktika globaliu mastu – taip siekiama atverti kelią besivystančių šalių verslininkams surasti savo pirkėją visame pasaulyje. Sąžiningos prekybos metodai leidžia vietos darbininkams ir ūkininkams atrasti komercinę sėkmę, o pasaulio piliečius supažindina su vertingais maisto produktais, kurie dėl ypatingų klimato sąlygų auga tik ypatingose vietovėse.

100 ml Sonnenmacht açaí tyrės yra: 1032 kJ/247 kcal, baltymų 3,8 g, riebalų 12 g, skysčio 45,9 g, skaidulinių medžiagų 16,9 g, kalcio 118 mg, fosforo 58 mg, geležies 11,8 mg, vitamino B1 (tiamino) 0,36 mg, vitamino B2 (riboflavino) 0,01 mg, vitamino B3 (niacino) 0,4 mg, vitamino C 9 mg, cukraus 6 g.

Kaip vartoti? 2 kartus per dieną išgerkite po 30 ml açaí tyrės. Maišykite ją su sultimis, plakite kartu su vaisiais ir mėgaukitės vitaminų kokteiliu.

Alergijos rizika. Ypač retais atvejais gali pasireikšti organizmo netoleravimas açaí uogoms. Aliejinių kopūstpalmių uogos savo savybėmis yra panašios į vyšnias, vynuoges ir mėlynes – jeigu netoleruojate pastarųjų uogų, dėl açaí vartojimo pasikonsultuokite su savo gydytoju.

You are here