Bioteka

Tikri grūdai iš Vokietijos malūno Bohlsener Mühle

Bohlsener muhle1

Ar mėginate įtraukti daugiau viso grūdo produktų į savo mitybą? Tuomet šis straipsnis yra Jums – susipažinkite su keletu svarbių tiesų apie grūdus savo namuose.

Leiskite pasiteirauti, galbūt Jūs nusprendėte vartoti daugiau grūdų, nes jie reklamuojami kaip vertingas maistas, o galbūt Jūsų gydytojas tą patarė daryti? Grūdai yra labai maistingi, juose yra skaidulinių medžiagų, mineralų, vitaminų ir nesočiųjų riebalų rūgščių, baltymų ir angliavandenių, suteikiančių energijos Jūsų organizmui. Skamba puikiai! Kas čia liko nepasakyta? Dauguma grūdų yra apdorojami cheminėmis medžiagomis jų nurinkimo metu. Bandote maitintis sveikiau, tačiau tuo pat metu su maistu gaunate tai, ko nenorėtumėte įsileisti į savo kūną...

Išeitis – rinktis tokius grūdų produktus, kurie būtų pagaminti iš sertifikuotuose ekologiniuose ūkiuose užaugintų grūdų.

Bohlsener Mühle yra vienas iš seniausių malūnų Žemutinėje Saksonijoje, o jo rašytinė istorija prasideda jau XIII amžiuje! Bohlsener Mühle augina ir apdoroja ekologiškus grūdus, o ekologinę žemdirbystę žymi net keturi eko sertifikatai: Bio-Zertifikat, Bioland-Zertifikat, Naturland-Zertifikat, FSSC-Zertifikat. Tai yra aukščiausios kokybės grūdai, 100% išauginti ir apdoroti ekologiškais būdais, iki šios dienos išlaikę tradiciją virsti duona, sausainiais ir kitais kepiniais, pagamintais iš viso grūdo kviečių miltų. Visas grūdas yra pilnas grūdas – nešlifuotas ir nebalintas, pats vertingiausias ir vitaminų gausiausias tipas grūdų, kadangi jame išsilaikusios visos grūdo skaidulos, mineralai ir vitaminai.

Sausi pusryčiai ir grūdų dribsniai

Skaidulų gausus pusryčių ar pietų patiekalas! Sausi pusryčiai su šokoladu pradžiugins sodriu juodojo šokolado skoniu ir maloniu saldumu. Praturtinkite savo racioną įvairiausių grūdų dribsniais (avižų, miežių, sorų, ryžių, grikių, bolivinių balandų), avižų sėlenomis, viso grūdo kviečių arba viso grūdo speltų manų kruopomis. Užpilkite juos karštu vandeniu ar pienu, galite šiek tiek pavirti ir leiskite keletą minučių išbrinkti. Nuostabus maistas visai šeimai. Dribsnius galite maišyti ir su jogurtu, o iš natūraliai smulkių dribsnių, tokių kaip grikių, sorų, ryžių ar bolivinių balandų, virkite košes mažiausiems savo šeimos nariams.

Keturių, penkių grūdų ar miežių dribsnius galite vartoti ne tik maistingoms košėms, tačiau ir sumaišę su mėgstamomis daržovėmis ar sėklomis kepkite sočius grūdų blynelius, berkite į sriubas ar vaisių glotnučius.

Bolivinės balandos

Ekologiškos bolivinių balandų kruopos pasižymi rekordiškai gausiu vitaminų ir baltymų kiekiu. Šiose kruopose natūraliai nėra gliuteno, jos yra labai lengvai virškinamos ir toleruojamos net jautriausio skrandžio. Labai skanu jas valgyti nesaldžiuose patiekaluose. Iš virtų bolivinių balandų gaminkite maistingus blynelius, berkite jas į sriubas ir daržovių troškinius, virtas kruopas berkite į šviežių daržovių salotas. Jos nuostabiai dera su pomidorais ir avokadais, o keli lašai citrinų sulčių prikels jas naujam skoniui.

bohlesner muhle2

Greitai paruošiami ekologiški patiekalai

Falafeliai, bulguro salotos, rytietiškas kuskusas ir grūdų burgeriai su sėklomis ir daržovėmis – Jūsų pietumis, vakarienėmis ir iškylomis bei svečių vaišėmis jau pasirūpinome! Ekologiški grūdai, aromatingos žolelės, džiovintos daržovės ir prieskoniai teprašo iš Jūsų verdančio vandens. Išbrinkusius mišinius galite vartoti kaip maistingas košes (kuskusą, bulguro salotas), o iš falafelių ar burgerių mišinio išsikepsite skaniausią vakarienę, šalia pasipjaustę šviežių daržovių.

Sausainiai

Bohlsener Mühle kepti sausainiai yra maistingi sausainiai, nes yra pagaminti iš ekologiškų produktų, tokių kaip avižos, speltos, viso grūdo kviečių miltai, natūralus bičių medus ar nerafinuotas cukranendrių cukrus. Iš gausaus sausainių asortimento lengvai išsirinksite savo mėgstamus. Jums gali patikti traškūs viso grūdo avižų sausainiai, viso grūdo speltų su obuoliais ir bananais „Gluckies" (saldinti medumi) arba linksmų formų kakaviniai speltų sausainiai „Traffix". Mūsų parduotuvėse rasite ir dar gausesnį sausainių asortimentą.

Mes turime žinoti, ką valgome kiekvieną dieną. Rinkitės Bohlsener Mühle produkciją ir jauskitės saugūs – Jūs valgote vertingiausius grūdus iš ekologinių ūkių! Bohlsener Mühle grūdų produktų ieškokite visose parduotuvėse Bioteka.

You are here