Bioteka

HolleZimols copy

Holle – šveicariškos kokybės ekologiškos košės kūdikiams ir mažiems vaikams

holle antras_1

Ar žinote, kuo košės, skirtos kūdikiams, skiriasi nuo tų, kurias įprastai valgome pusryčiams? Ekologiškos Holle košės gaminamos iš viso grūdo grūdų, kurie malami su gemalais ir skaidulomis, į jas nededama cukraus ar druskos. Tai leidžia palaikyti visą maistinę grūdų vertę – baltymai, riebalai, mineralai, vitaminai ir aukštos kokybės skaidulinės medžiagos lieka košėje.

Taip apdorotos košės yra lengvai virškinamos net ir kūdikių virškinimo sistemos – visa tai dėl unikalaus gamybos metodo. Gamybos metu griežtai ir kruopščiai kontroliuojamas drėgmės ir karščio lygis, dėl ko krakmolas iš dalies suskyla ir grūdai tampa lengvai tirpstančiais dribsniais. Šis metodas užtikrina, kad kūdikis suvirškins viso grūdo produktus ir gaus energijos bei gyvybingumo iš bet kurios Holle viso grūdo košės.

Galite pridėti papildomų ingredientų – pieno, vaisių, daržovių ar Holle pieno mišinuko – Holle košes lengvai pritaikysite savo vaiko skoniui ir amžiui. Tikslius receptus, kaip paruošti vertingą košę, rasite ant kiekvienos Holle košės pakuotės.

Holle rekomenduoja pažintį su košėmis pradėti nuo klasikinių vieno grūdo košių. Taip galėsite įvertinti kiekvieną kūdikio reakciją į skirtingas grūdų rūšis ir, pastebėjus atskirų grūdų netoleravimą, bus lengviau jų išvengti ateityje. Jeigu kūdikis turi celiakiją, rekomenduojame rinktis iš penkių skirtingų Holle košių be gliuteno.

Vieno grūdo košės, tinkamos kūdikiams nuo 4 mėnesių amžiaus:

- Holle ryžių košė (be gliuteno)

- Holle speltų košė

- Holle manų kruopų košė

- Holle avižų košė

- Holle sorų košė (be gliuteno)

holle antras_3

Sudėtinės košės, kurios tiks kūdikiams, sulaukusiems 6 mėnesių amžiaus:

- Holle dribsnių košė (su bananais, avietėmis ir obuoliais)

- Holle trijų grūdų košė (su ryžiais, kukurūzais ir soromis; be gliuteno)

- Holle vaisių košė su manų kruopomis ir bananais

- Holle daržovių košė su moliūgais, kukurūzais ir ryžiais (be gliuteno)

Holle košės kūdikiams be gliuteno

Holle asortimente rasite net penkias košių rūšis be gliuteno. Trys iš jų tinkamos vaikučiams jau nuo 4 mėnesių amžiaus:

- Holle ryžių košė. Sudedamosios dalys: viso grūdo ryžių miltai (iš ekologinių ūkių) 100%, vitaminas B1 (pagal ES reikalavimus)

- Holle kukurūzų košė su tapijoka. Sudedamosios dalys: kukurūzų miltai* 74%, viso grūdo ryžių miltai* 17%, tapijoka* 9%, vitaminas B1. * – iš ekologinių ūkių (sertifikato nr. žr. ant pakuotės).

- Holle sorų košė. Sudedamosios dalys: viso grūdo sorų miltai (iš ekologinių ūkių) 100%, vitaminas B1 (pagal ES reikalavimus).

Ir dvi tinkamos vartoti 6 mėnesių sulaukusiems mažyliams:

- Holle trijų grūdų košė (sudedamosios dalys: viso grūdo ryžių miltai** 70%, kukurūzų miltai* 20%, viso grūdo sorų miltai** 10%, vitaminas B1 (pagal ES reikalavimus). * – iš biodinaminių ūkių, sertifikuotų Demeter. ** – iš ekologinių ūkių)

- Holle daržovių košė su moliūgais, kukurūzais ir ryžiais (sudedamosios dalys: moliūgų tyrė* 62%, viso grūdo ryžių miltai* 19%, viso grūdo kukurūzų miltai** 19%, vitaminas B1 (pagal ES reikalavimus). * – iš ekologinių ūkių (sertifikato nr. žr. ant pakuotės). ** - iš biodinaminių ūkių, sertifikuotų Demeter.

holle antras_2

Holle pieno košės kūdikiams

Maistinga pieno košė gali būti vertingu pasirinkimu maitinant mažylį per pietus ar vakare. Švelnaus skonio košės su pienu yra lengvai virškinamos, jose nėra pridėtinio cukraus. Rinkitės iš trijų skonių:

- Holle pieno košė su soromis (nuo 4 mėnesių amžiaus). Sudedamosios dalys: viso grūdo sorų miltai* 49%, nugriebto pieno milteliai** 21%, **, išrūgų produktas** (iš dalies demineralizuotų išrūgų milteliai**) 12%, alyvpalmių aliejus**, maltodekstrinas**, kalcio karbonatas, vitaminas B1, vitaminas A, vitaminas D. vitaminas B1. * – iš ekologinių ūkių (sertifikato nr. žr. ant pakuotės).

- Holle pieno košė su speltomis (nuo 4 mėnesių amžiaus). Sudedamosios dalys: viso grūdo speltų miltai* 37%, nugriebto pieno milteliai** 20%, maltodekstrinas**, išrūgų produktas** (iš dalies demineralizuotų išrūgų milteliai**) 12%, alyvpalmių aliejus**, kalcio karbonatas, vitaminas B1, vitaminas A, vitaminas D. * – iš biodinaminių ūkių, sertifikuotų Demeter. ** – iš ekologinių ūkių.

- Holle pieno košė su bananais (nuo 6 mėnesių amžiaus). Sudedamosios dalys: viso grūdo kviečių miltai* 34%, išrūgų produktas** (iš dalies demineralizuotų išrūgų milteliai**) 21%, nugriebto pieno milteliai** 16,5%, augalinis aliejus** (alyvpalmių**, rapsų**, saulėgrąžų**), bananų milteliai** 8,5%, maltodekstrinas**, kalcio karbonatas, vitaminas A, vitaminas B1, vitaminas D. * – iš biodinaminių ūkių, sertifikuotų Demeter. ** – iš ekologinių ūkių.

Norėdami pagaminti pienišką košę, pieną galite pilti į bet kurią Holle košę (geriausia iš ekologinių ar biodinaminių ūkių; taip pat galite naudoti mamos pieną ar dirbtinius pieno mišinius). Kadangi karvių piene yra daugiau baltymų ir mineralų negu motinos piene, rekomenduojame pieną skiesti su vandeniu, sanykiu 1:1, pirmuosius 6 kūdikio gyvenimo mėnesius, kadangi kūdikio inkstai dar nėra visiškai išsivystę ir grynas pienas gali būti žalingas.

Kaip ir šviežias, taip ir atskiestas karvių pienas, skirtingai nei motinos pienas, savyje neturi pakankamai riebiųjų rūgščių, reikalingų kūdikiams, dėl to pirmuosius šešis mėnesius reikia papildomai į košę įpilti šalto spaudimo nerafinuoto saulėgrąžų arba rapsų aliejaus – jis suteiks kūdikiui reikalingų sočiųjų rūgščių, iš kurių itin svarbi linoleno rūgštis, bei riebaluose tirpių vitaminų. Taip stiprės kūdinio imuninė sistema ir leis jam ilgiau jaustis sočiam pavalgius.

Jeigu košė yra su pienu, papildomų priedų dėti nebereikėtų. Jeigu į košę pilate motinos pieną, jis neturėtų būti kaitinamas iki aukštesnės nei 40-45° C temperatūros, kad būtų išsaugotos visos vertingosios medžiagos. Kadangi mamos pienas yra sąlyginai riebus, patirtis parodė, kad košės su mamos pienu būna skystos trumpesnį laiką, tačiau konsistencijos svyravimai nepaveikia košės kokybės. Tam, kad išvengtumėte tokių situacijų, numatytą pieno kiekį padalinkite į dvi dalis ir paruoškite košę dviem etapais. Detalią informaciją apie Holle košių paruošimą rasite ant visų pakuočių.

Daugiau apie Holle skaitykite čia.

Holle ekologiško kūdikių maisto ieškokite parduotuvėse "Bioteka":

- Vilniuje, Klaipėdos g. 3

- Vilniuje, PC "Ozas", Ozo g. 18

- Vilniuje, PC "Nørdika", Vikingų g. 3

- Kaune, Laisvės al. 69 (prie Dramos teatro)

- Klaipėdoje, PC "Herkaus galerija", H. Manto g. 22

- http://el-bioteka.lt/

You are here