Bioteka

Sonentor

Sonnentor – gėlių ir prieskonių karalius

kse frontansicht

Valdfirtel – tai sodyba Čekijoje, įsikūrusi netoli Austrijoje sienos. Jau keletą dešimtmečių ten dirba įkūrėjo Sonentor Johanes Gutman (Johannes Gutmann) tėvai su penkiais savo vaikais. Jie įdirba žemę rankomis pagal biologines žemės ūkio taisykles, naudodami protėvių metodus.

Johanes Gutman nusprendė įkurti įmonę Sonnentor (išvertus – saulės vartai), nes matė, kaip sunku jo tėvams derama kaina parduoti ekologiškai išaugintas aguonų sėklas, su meile pagamintas kvapiąsias žolių arbatas ir kitas gamtos dovanas. Gavęs išsilavinimą ir neilgai dirbęs įvairiose srityse, 1988 m. Johanes grįžo pas tėvus ir ėmėsi darbo. Netrukus prie jo prisijungė ir daugelis kaimynų, kurie taip pat plėtojo ekologinį ūkininkavimą, ir tuomet rinkai pirmą kartą buvo pateikta 20 rūšių arbatų ir prieskonių. Šiuos produktus gyventojai pradėjo pirkti ir vertinti jų kokybę. Prie įmonės veiklos prisijungė vis daugiau valstiečių iš Austrijos ir kitų šalių. Šiandien Sonnentor jungia daugiau kaip 100 biologinių ūkių, kurie atitinka visus Demeter standartus. Išleidžiamos produkcijos asortimentas taip pat išsiplėtė, ir dabar pirkėjams siūloma daugiau kaip 500 rūšių arbatų, prieskonių, kavos, eterinių aliejų ir kt.,,Įrengimai sukelia per daug triukšmo“, – juokaudamas kalba Johanes. Todėl viskas daroma tik rankomis toje fermoje, kurioje auginami augalai (taip pat ir pakavimas bei etikečių klijavimas). ,,Mūsų sėkmės arkliukas – tai protingai organizuotas biologinis ūkis. Mes visuomet ir viską žinome kas vyksta su kiekviena gėle, arbatos lapeliu ar prieskoniu, kurių yra mūsų produktų sudėtyje. Sonnentor augalai išauginti natūralioje dirvoje, atsižvelgiant į mėnulio fazes ir gamtos pokyčius. Augalus kruopščiai prižiūri patyrę žemės ūkio darbuotojai, juos pakuoja toje fermoje, kur jie buvo išauginti. Tai garantija, kad augalai idealiai atitinka Sonnentor kokybės standartus.Kadangi beveik viskas daroma tik rankomis, ant mūsų stalo patiekiami prieskoniai ir arbatos, kurios išsaugojo visas naudingąsias savybes ir puikų skonį, taip pat atitinka visus griežtus ekologinio ūkininkavimo standartus. Mūsų produkcijos kokybę kontroliuoja Austria Bio Garantie departamentas. Sonnentor sertifikato numeris– AT-N01-BIO 0004H(V). Mums labai svarbu sąžiningi, kupini pasitikėjimo santykiai tarp darbuotojų, kurie dirba čia, Valdfirtel, taip pat ir tarp fermerių, apdorojančių apie 220 hektarų žemės Indijoje, Kinijoje, Afrikoje ir kitose šalyse, kuriose auginama natūrali kava, žalioji ir juodoji arbata bei prieskoniai“.Aukštos kokybės raktas – ilgalaikis dalykinis bendradarbiavimas, kurio pagrindas yra sąžininga prekyba ir deramas užmokestis fermeriui už jo darbą. Pajuskite skirtumą! Sonnentor vardas pastaraisiais metai tapo šviežumo, aukštos kokybės ir kruopštaus rankų darbo sinonimu.
Sonnentor garantuoja visaverčius, praturtintus maistinėmis savybėmis, produktus, išaugintus sertifikuotuose biologiniuose ūkiuose. Mes įsitikinę, kad jūs juos deramai įvertinsite!

Nedidelį kampelį saulėto Valdfirtel jūs rasite čia, Biotekoje! Daugiau kaip 20 rūšių arbata, kvapioji kalėdinė kava, organiniai prieskonių ir pagardų mišiniai – ateikite ir išsirinkite tai, kas jums labiau patinka!

Žalioji arbata gaminama iš arbatmedžio žalių lapelių, džiovinant juos karštame ore tol, kol jie nepraras žalios spalvos ir neprasidės fermentacija. Tokioje arbatoje yra 2 – 3 kartus mažiau kofeino (pavyzdžiui, 1%) ir daugiau vitaminų nei juodojoje arbatoje.
Tokia arbata taip pat geriau malšina troškulį. Arbata tonizuoja dėl sudėtyje esančio kofeino. Nors arbatoje yra du kartus daugiau kofeino nei kavoje, puodelis paruoštos arbatos jo turi du kartus mažiau. Tai įvyksta dėl to, kad į puodelį reikia berti du karus mažiau arbatos lapelių nei kavos, bet to, iš arbatžolių į vandenį patenka 65% kofeino, o iš kavos – 80%.
Arbatoje vidutiniškai yra 10% rauginių medžiagų – taninų, kurie suteikia kartoką ir aitrų skonį. Taninai turi savybę sutraukti gleivinę, todėl stipri arbata be cukraus tinka nuo viduriavimo arba sutraukiamiesiems kompresams. Arbatoje taip pat yra daug antioksidantų. Jie veikia kaip jaunystės eliksyras, stabdantis organizmo senėjimą. Kinijoje ir kitose Tolimųjų Rytų šalyse geriama arbata be cukraus, o Artimuosiuose Rytuose į arbatą dedama labai daug cukraus ir, neretai, įvairių prieskonių. Lietuvoje jūs patys galite pasirinkti kokią rūšį išbandyti: rinktinę žaliąją arbatą Cen Mei arba arbatą su citrinos lapeliais, cinamonu, vanile, apelsinų ar jazminų žiedais, su cukrumi ar be cukraus. Užpilkite ją karštu (70 – 80°C) vandeniu, palaikykite 2-3 minutes ir ragaukite mėgaudamiesi skoniu, kvapu ir nuotaika, kurių turi kiekvienas šių gėrimų.

weissteepaimutan 1Baltoji arbata Pai Mi Tan (išvertus – baltasis bijūnas) – tai ypatinga kiniškos žaliosios arbatos rūšis. Ją rankomis renka nuo Narcissus arba Сhaicha arbatmedžių rūšių ir tik jaunus ūgliukus – du šviesiai žalius lapelius ir pumpurą. Jų nedžiovina aukštoje temperatūroje kaip kitas žaliųjų arbatų rūšis, o džiovina saulės atokaitoje, ne aukštesnėje kaip 40°C temperatūroje. Norint paruošti baltąją arbatą, vandens temperatūra neturi būti didesnė kaip 70°C, užpylus reikia palaikyti 3 – 5 minutes. Tą pačią arbatą galima gerti ne daugiau kaip tris kartus. Tuomet jūs gersite šviesų, kvapų išskirtinio skonio gėrimą.

Darjeeling 01_1Darjeeling – tai pavadinimas Indijos srities, kuri yra Bengalijos šiaurėje, prie pat Himalajų. Prieš 150 metų gydytojas Kempbel sode, kuris buvo 2000 m. virš jūros lygio, pasėjo iš Kinijos atsivežtas arbatmedžio sėklas. Šitaip prasidėjo Darjeeling arbatos istorija. Tikrąja Darjeeling arbata vadinama tik ta, kuri išauginta minėtoje Indijos provincijoje. Todėl ji taip pat vadinama šampanu tarp kitų arbatų. Kuo aukščiau kalnuose auga arbatžolės, tuo švelnesnis ir išskirtinesnis bus arbatos kvapas. Darjeeling žinoma visame pasaulyje kaip ypač kokybiškas gėrimas, kuris traukia nepakartojamu skoniu. Norėdami paruošti gerą arbatą, pirmiausia užvirinkite švarų ir minkštą vandenį. Įberkite vieną arbatinį šaukštelį Sonnentor Darjeeling į pašildytą arbatinuką vienam puodeliui ir užpilkite verdančiu vandeniu. Palaikykite arbatą 2 minutes ir mėgaukitės gaivinančiu gėrimu. Palaukite 5 minutes ir arbata pradės veikti raminamai.


lapacho1 1Lapačo (Tabebuia avellanedae) – garsi inkų arba Pau d’arco (išvertus – skruzdžių medis) arbata. Tai medis, auginamas Pietų Amerikos drėgnuose atogrąžų miškuose, taip pat dėl ryškių ir gražių spalvų juo neretai apželdinami miestai. Iš naudingos ir kietos medienos statomi namai, daromos valtys, žemės ūkio padargai, taip pat gaminamas vaistingasis užpilas, kuris stiprina imunitetą ir turi antibakterinį ir priešgrybelinį poveikį.
Arbatai paruoši naudojama rausva medžio žievė. Skirtingai nei žalioji ar juodoji arbata, Lapačo sudėtyje nėra kofeino ir taninų, todėl tinka žmonėms, kuriems nereikia stimuliatorių.
Norėdami paruošti gėrimą, užpilkite vieną šaukštelį Lapačo ¾ litro vandens ir virkite 5 minutes. Paskui palaikykite 15 minučių ir gerkite.

mate 1Маtе – tai populiarus argentiniečių gėrimas. Šalyje pakeičia arbatą ir kavą. Jis paplitęs Urugvajuje, Paragvoje, Brazilijoje – tiksliau – visame pasaulyje. Tai augalas, kuris yra unikalus naudingų medžiagų, vitaminų (A, C, E, B) šaltinis, taip pat jame gausu mikroelementų (fosforo, kalcio, geležies, silicio, kalio ir kt.). Indėnai kramtė jo lapus ir virė arbatą norėdami numalšinti alkį ir būti budresni prieš ilgus žygius. Маtе gerina medžiagų apykaitą ir raumenyse mažina pieno rūgšties kiekį, todėl jį rekomenduojama gerti prieš ir po treniruočių. Mate sudėtyje yra nekenksmingo alkaloido mateino, kurio stimuliuojamasis poveikis trunka iki 10 valandų. Skirtingai nei kofeinas jis nesukelia pripratimo ir priklausomybės. Jeigu jums reikia visą naktį mokytis ar dirbti, Mate tiks labiau nei juoda kava!
Pagal tradiciją Mate geria iš džiovinto moliūgo per metalinį vamzdelį su tinkleliu, dažniausiai su draugais perduodant ratu, kaip indėnų taikos pypkę. Tačiau taip pat galima naudoti arbatinuką su spaudimu ir gerti vienam per šiaudelį, neskubant bei mąstant apie savo gyvenimą… Užpilkite vieną arbatinį šaukštelį Mate karštu vandeniu (90°C) ir leiskite pastovėti 5 – 10 minučių. Tą patį užpilą galima naudoti 4 – 6 kartus, kol gėrimas nepraras skonio.

rooibos 1Rooibos (Aspalathus linearis) – roibušas arba Afrikos raudonasis krūmas – auga tik vienoje Pietų Afrikos srityje, kur jis prisitaikė prie sausų ir karštų vasarų bei kietos dirvos. Arbata gaminama iš krūmo, kurio lapai panašūs į adatas. Norėdami išvengti fermentacijos, lapai įgauna būdingą rausvą atspalvį. Rooibos nėra kofeino, mažai taninų, todėl organizmui lengva pasisavinti visas naudingas medžiagas – antioksidantus, geležį, kalį, varį, kalcį, manganą ir fluorą. Rooibos padeda pervargus, esant galvos skausmams, pykinimui, rėmeniui. Tai puikus popietinis ar vakarinis gėrimas. Turi būdingą malonų salstelėjusį skonį, jį galima gerti karštą ir šaltą, su pienu, citrina, cukrumi, medumi ir kt. Užpilkite vieną arbatinį šaukštelį Rooibos karštu vandeniu ir palaukite 5 – 10 minučių. Biotekoje jūs galite rasti arbatos Sonnentor su vyšniomis, apelsinais, vanile, taip pat Rooibos Schokokuss arba ,,Šokoladinis pabučiavimas“, skoniu prilygstančios tikram šokoladui, bet be papildomų kalorijų.

Vaisių arbata  tai kvapnūs ekologiškai užaugintų obuolių kubeliai, erškėtuogių uogos, ybiškės lapeliai, apelsinų žievelė, džiovintos braškės, avietės, vyšnios ir prieskoniai: tikras vitaminų ir stebuklingų kvapiųjų medžiagų rinkinys! Užpilkite valgomąjį šaukštą vaisių arbatos Sonnentor stikline šalto vandens, užvirkite ir palaukite 10 minučių. Arbata pagal skonį tiks ir suaugusiesiems ir vaikams!

Kurią arbatą pasirinkti?

Baltoji arbata – gėrimas pavalgius.
Žalioji arbata – su pikantišku sūriu, aštriais patiekalais arba lengvais daržovių užkandžiais, tinka gerti pavalgius.
Darjeeling – klasikiniai pusryčiai (duona, sūris, uogienė) su daržovėmis, aštriais patiekalais, tinka gerti pavalgius.
Rooibos – angliški pusryčiai su keptais arba rūkytais patiekalais, vakare – geram miegui – kaip neturinti kofeino arbata.
Маtе – arbatos pertrauka draugų būryje, pusryčiams vietoj kavos.
Lapačo – be kofeino kaip paprasta arbata.
Vaisinė arbata – atvėsinta – karštą vasaros dieną; karšta su prieskoniais – jaukiam žiemos vakarui. Idealus gėrimas vaikų šventei.

You are here