Bioteka

Sonentor

Pasak vieno seno posakio, nuo visų ligų gelbsti tinkama žolelė

sonnentor

Šią vasarą, keliaudama po Lietuvą, sustojau Pleikiuose - mažame kaimelyje, kuriame 1909 m. gimė Ona Varapickaitė. Vėliau ši moteris į pasaulio istoriją įėjo Ann Wigmore vardu. Žymi žolininkė savo žinias pradėjo rinkti dar vaikystėje, skindama vaistažoles kartu su savo močiute. Žinote, kas man paliko didžiausią įspūdį? Praėjo jau šimtas metų, o Pleikiai vis dar alsuoja Onos dvasia - čia vis dar žalios apylinkės, kviečiančios paklaidžioti natūropatijos mėgėjus. Skubate? Tuomet kruopščiai rinktos žolelės iš Sonnentor ekologinių ūkių atstos Jums geriausias močiutės arbatas.

Daugelyje šeimų naminiai sveikatinimosi būdai yra perduodami iš kartos į kartą. Sonnentor rūpinasi, kad dar iš Antikos laikų mus pasiekiančios žinios apie žoleles būtų praktiškai pritaikytos auginant, džiovinant ir maišant jas tarpusavyje. Čia, gaiviame Austrijos klimate, žolelės yra auginamos ir perdirbamos tik atsižvelgiant į visus ekologinės žemdirbystės reikalavimus. Jos skinamos rankomis ir kruopščiai lėtai džiovinamos. Teisingai parinktas žolelių mišinys kartais gali duoti dar daugiau naudos organizmui nei tradicinės medicinos priemonės.

9004145027022-2Žolelių arbata „Perštinčiai gerklei". Malonaus skonio žolelių arbata yra nepakeičiama šaltuoju metų laiku. Skaisčiai gelsvos arbatos prieskoninis aromatas sumišęs su medumi ir žiedlapių magija. Sudėtyje esantys liepžiedžiai efektyviai veikia prieš gripo infekcijas ir peršalimą, taip pat skatina prakaitavimą, mažina skausmą, uždegimą, palengvina atsikosėjimą. Šeivamedžių žiedai yra pagarsėję malšinant peršalimo simptomus: lengvina atsikosėjimą, mažina karščiavimą, kosulį, brochitą ir gripą. Gysločio lapuose yra natūralaus antibiotiko aukubino, teigiamai veikiančio kvėpavimo takus ir lengvinančio bronchitą. Jis palengvina atsikosėjimą ir padeda imuninei sistemai kovoti su virusais kvėpavimo takuose.

Sudėtis (100% ekologiška): erškėtrožės, šeivamedžio žiedai, liepžiedžiai, gysločio lapai, dedešvos.

Žolelių arbata „Saldžių sapnų". Palikite dienos rūpesčius už durų vos įžengę į namus. Kokybiškai pailsėję mes galime nuversti kalnus – suatsisistiatpalaiduojančia žolelių arbata tai įmanoma! Viduržemio jūros aromatai, sklindantys iš arbatos puodelio, leis Jūsų mintims pasiruošti miegui. Arbatos sudėtyje esančios kraujažolės padeda organizmui atsipalaiduoti. Jų eterinis aliejus turi teigiamą poveikį bendrai savijautai ir kitų žolelių veikimui. Melisos slopinamosios savybės pasitelkiamos mažinant dirglumą, siekiant apsiraminimo ir gerinant miegą. Levandų žiedlapiai suteikia atsipalaidavimą, kadangi veikia kaip antidepresantai ir antiseptikai, be to, reguliuoja kraujo spaudimą. Tai yra viena iš pagrindinių žolelių kovoje su nemiga.

Sudėtis (100% ekologiška): kraujažolės, melisos, aviečių lapai, levandų žiedlapiai, apelsinų žievelės, pankolių sėklos.

Žolelių arbata „Nuramink savo nervus". Atsipalaiduokite – praleiskite vakarą su puodeliu raminančios arbatos. Levandų žiedlapiai ir apelsinų žievelės padės Jums atgauti dvasios ramybę, o prieskoninis arbatos aromatas nukels Jūsų mintis į Pietų Prancūzijos pievas. Sudėtyje esančios obuolinės arba apskritalapėmis vadinamos mėtos savyje neturi mentolio, todėl yra gerai toleruojamos, o liaudyje dažnai vartojamos nuotaikai pakelti. Apyniai visuomet garsėjo savo raminamuoju poveikiu. Jie mažina nerimą, padidėjusį jautrumą, malšina nervingumą ir tarsi ranka nuima begalę kitokių nepasitenkinimo išraiškų. Apelsinų žievelėse gausu vitamino C, kuris užkerta kelią įvairiems negalavimams. Tai ypač svarbu organizmui išgyvenant padidėjusį stresą – tokiu gyvenimo laikotarpiu turėtume labiau stiprinti savo imuninę sistemą, taigi ir vartoti daugiau vitamino C.

Sudėtis (100% ekologiška): melisos, obuolinės mėtos, levandų žiedlapiai, apyniai, rugiagėlių žiedlapiai, apelsinų žievelės.

9004145027046-2

Žolelių arbata „Išlaisvink savo kepenis". Sodri gintarinė arbata pasižymi intensyviu pikantišku, švelniai salstelėjusiu aromatu. Arbatos sudėtyje esantys kiaulpienių lapai garsėja savo detoksikuojančiu poveikiu. Jie veikia visus organus, o arbatos pavidalu palaiko virškinimo sistemą ir valo organizmą iš vidaus. Pankolių sėklomis ypač dažnai gardinami riebūs patiekalai ir tai nėra atsitinktinumas – pankolių sėklose esančios medžiagos skatina virškinimą ir kepenų veiklą. Citrinžolės suteikia energijos, stimuliuoja ir palaiko kepenų veiklą. Be to, jos atpalaiduoja virškinamąjį traktą ir gerina riebaus maisto virškinimą.

Sudėtis (100% ekologiška): šaltmėtės, kiaulpienių lapai, kraujažolės, pankolių sėklos, citrinžolės, kmynai, medetkų žiedlapiai.

Žolelių arbata „Lengva kaip plunksnai". Citrusinio skonio žolelių kompozicija valymosi laikotarpiui. Pasijauskite lengvi kaip plunksnos! Idealiai tinka gerti pusryčių metu. Dilgėlių lapai detoksikuoja organizmą – jau Hipokratas vertino jų kraują valantį ir skysčius šalinantį poveikį. Žaliosios avižos skatina teršalų šalinimą iš organizmo, stiprina jį ir padeda kovoti su nuovargiu ir nemiga. Šeivamedžio žiedai stiprina organizmo gynybines jėgas ir skatina prakaitavimą, šlapinimąsi ir kraujo apykaitą – idealus augalas valymuisi. Tuo tarpu rasakilos valo kraują, veikia diuretiškai ir yra labai mėgstamos moterų, kaip spazmus ir uždegimus mažinančios bei skrandį teigiamai veikiančios žolelės.

Sudėtis (100% ekologiška): dilgėlių lapai, šeivamedžių žiedai, citrinžolės, žalios avižos, matė (turi kofeino), rasakilos, rožių žiedlapiai, saulėgrąžų žiedlapiai, maltas imbieras.

Žolelių arbata „Ramiam pilvukui". Palepinkite savo skrandį raminančia arbatėle. Sodriai geltona arbata yra idealus vakaro gėrimas. Dedšvose sančios aktyviosios medžiagos 9004145027015-2aptraukia uždegimo paveiktus skrandžio audinius ir taip sumažina skrandžio problemas ir palaiko virškinimą. Obuolinės mėtos neturi mentolio, todėl yra lengviau virškinamos nei pipirmėtės ir puikiai malšina įvairius virškinamojo trakto negalavimus. Graikiškos kalnų žolelės pasižymi stimuliuojamuoju ir spazmus raminančiu poveikiu, dėl ko yra vartojamos daugiausia skrandžio skausmams malšinti ir virškinimo problemoms šalinti.

Sudėtis (100% ekologiška): dedešvos, obuolinės mėtos, melisos, graikiškos kalnų žolelės, medetkų žiedlapiai, kraujažolės.

Žolelių arbata „Sunkiems laikams". Kartais vis kažkas lyg įduria ar įžnybia? Moterys ypač turėtų suprasti tą savijautą, kurią kai kurios mūsų išgyvena kiekvieną mėnesį. Raminamasis žolelių mišinys su kraujažolėmis, šalavijais ir kadagio uogomis dieną daro lengvesnę. Sodri geltona arbatėlė pasižymi prieskoniniu aromatu, kurį burnoje užbaigia šeivamedžio gėlynai. Kad nekamuotų tas nemalonus baliono jausmas, arbatoje yra dilgėlių, pasižyminčių skysčius varančiu poveikiu. Be to, sudėtyje esančios kraujažolės atpalaiduoja raumenis ir malšina spazmus, dėl ko savijauta gerėja iš karto.

Sudėtis (100% ekologiška): dilgėlių lapai, šeivamedžio žiedai, šalavijų lapai, kraujažolės, kadagių uogos.

9004145027060-2Žolelių arbata „Klausyk savo širdies". Melisos vartojamos dėl savo raminamojo efekto, mažinančio nerimą, dirglumą ir nemigą. Gali būti vartojamos išoriškai kaip stresą mažinantis priedas vonioms. Rozmarinas yra be galo universali žolelė, skatinanti kraujo apykaitą, o tradicinėje kinų medicinoje – maitinanti širdies qi (varomąją energiją). Matė nuo neatmenamų laikų Pietų Amerikoje vertinama dėl savo stimuliuojamųjų savybių. Dėl sudėtyje esančio kofeino ji yra švelniai aktyvinanti ir skatinanti apykaitą.

Sudėtis (100% ekologiška): obuolinės mėtos, melisos, rozmarinai, citrinžolės, matė, rožių žiedlapiai.

Kiekvienoje dėžutėje yra 18 individualiai supakuotų arbatos pakelių.

Dėmesio: šiame straipsnyje pateiktas tekstas nėra mediciniai patarimai, o jį ruošiant remtasi liaudies išmintimi ir senovinėmis žiniomis. Jeigu nesate tikri dėl tam tikrų žolelių vartojimo, visuomet prieš vartodami pasikonsultuokite su savo gydytoju.

You are here