Isola Bio kokosų grietinėlė, 200 ml

06000007829
2,50 €

Isola Bio kokosų grietinėlės sudėtyje nėra glitimo, laktozės ar pieno. Tai puiki alternatyva gyvulinės kilmės grietinėlei ruošiant karštus patiekalus, sriubas, troškinius ar padažus. Išbandykite Isola Bio koksų grietinėlę desertų, pyragų ar kitų skanėstų kūrime!

Kiekis

Be laktozės, be gliuteno

Puiki alternatyva, kurioje nėra gliuteno, tačiau gausi skonio, patiekalams be laktozės. Naudokite šią grietinėlę gamindami desertus, pyragus ar egzotiškus patiekalus.

Sudedamosios dalys:  kokosai* 60%, vanduo, tirštiklis – guaro derva.

* – ekologiškai auginta (sertifikato nr. žr. ant pakuotės).

Preš vartojimą gerai suplakite. Po atidarymo laikykite šaldytuve ir suvartokite per 3-4 dienas.

100 ml yra: energinės vertės 173 kcal/ 712 kJ, riebalų 17 g, iš kurių sočiųjų riebalų rūgščių 15,6 g, mononesočiųjų 1 g, polinesočiųjų 0,4 g, angliavandenių 3,3 g, iš kurių cukraus 1,6 g, baltymų 1,4 g, druskos 0,05 g, skaidulinių medžiagų 0,4 g.

Gamintojas: ABA Foods, Via Ca' Mignola Nuova, 1775, 45021 Badia Polesine (Ro), Italija. www.isolabio.com

3 Prekės

Savybės

Apie gamintoją IsolaBio grūdų ir riešutų gėrimai. Iš rinktiniuose ūkiuose užaugintų grūdų ir kokybiškų riešutų yra spaudžiamas maistingas skystis, kurį visiškai galima naudoti kaip įprasto pieno pakaitalą. Nuostabu, kiek energijos ir naudingųjų medžiagų galime pasistemti tiesiai iš gamtos. Ir dar kaip skanu! IsolaBio siūlo dar daugiau - ne tik maistingi, bet ir malonaus skonio augaliniai pienai ras savo vietą kiekvienoje virtuvėje. Isola Bio, išvertus iš italų kalbos, reiškia „ekologišką salą", kurioje mes lengvai ir be suvaržymų galime sekti savo natūraliu ritmu, diktuojamu pačios gamtos. Čia dera ekologiškos žaliavos, sudėtinių dalių paprastumas ir aukšta maistinė vertė. 100% augalinės kilmės itališki gėrimai, kuriuos galime vadiname grūdų pienu, yra gaminami tik iš sertifikuotų ekologiškų žaliavų, o sudėtyje visiškai neturi laktozės ir cholesterolio. Daugumoje IsolaBio gėrimų nerasite ir gliuteno – šiais laikais vis dažniau vengiamo baltymo, esančio kai kuriuose grūduose (pvz. kviečiuose, miežiuose, rugiuose) ir netoleruojamo daugelio. Šie gėrimai yra be cukraus, kuris dažnai į analogiškus gaminius tradiciškai dedamas tam, kad pagerintų ir susitiprintų natūralų grūdų skonį. Vietoj to, kai kuriuose IsolaBio gėrimuose Jūs rasite ekologiškai augintų agavų sirupo, kuris pasižymi žemu glikeminiu indeksu ir yra toleruojamas net ir kai kurių diabetikų. Per 15 metų IsolaBio tapo tikru rinkos lyderiu – vartotojai įvertino kokybiškus grūdų gėrimus, pagamintus iš ekologiškų žaliavų. Savo darbe IsolaBio kūrėjai laikosi principo, jog kiekvienas mūsų poelgis ar gestas gali paveikti ne tik mūsų savijautą, bet ir daryti įtaką Žemei – mūsų maitintojai. IsolaBio vertina kruopštų darbą, o tai idealiai dera su kokybiškais jų gaminamais produktais. Šis italų gamintojas visuomet atsirenka tokius žaliavų tiekėjus ir darbuotojus, kurie dalintųsi savo ekologiškomis vertybėmis ir eitų ekologiško gyvenimo būdo keliu, kad palaikytų tvarų vystymąsi ir siektų aukštesnės gyvenimo kokybės. Ne tik prie stalo.
Tinka veganams? Taip

Jums taip pat gali patikti